Disiplin eksikliğiniz varsa bu tweet dizisini mutlaka okuyun.

URL
date
Apr 14, 2023
slug
disiplin
status
Published
tags
Kişisel Gelişim
twitter
summary
1. Net bir hedef tanımlayın. Net bir hedef olmadan tam olarak ne istediğinizi tanımlamak zordur. Gerçekten ne istediğinizi görselleştirmeye başlayın. Hedefinizi yazmak, onu gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olacaktır.
type
Post
1. Net bir hedef tanımlayın. Net bir hedef olmadan tam olarak ne istediğinizi tanımlamak zordur. Gerçekten ne istediğinizi görselleştirmeye başlayın. Hedefinizi yazmak, onu gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olacaktır.
 
 
2.Net bir plan oluşturun Ne istediğini biliyor olabilirsin ama bunu nasıl başaracağını bilmiyorsan, büyük ihtimalle başarısız olacaksın.
Hedefinize ulaşmak için ihtiyaç duyacağınız her bir adımı parçalayın bir planın ana hatlarını çizin. Küçük adımlar büyük değişimlere yol açar.
 
3. Öz güveninizi güçlendirin. Toplumda başarılı olanların hepsinin ortak noktası özgüvendir.
Başladığınız şeyi başarmak için yeterince iyi olduğunuz zihniyetini geliştirmeniz gerekiyor. Bunu yapabilirsiniz.
 
4. Alışkanlıklar oluşturun. 10 kat etkili. Ne yaptığınız hakkında ne kadar çok düşünmek zorunda kalırsanız, zihninizin merak etmeye başlama şansı o kadar artar. Sistemler ve alışkanlıklar, tahminleri ortadan kaldırır ve size adım adım izlemeniz gereken net bir süreç sunar.
 
5.Zamanınızı değerlendirin. İnsanlar işe gittikleri için “vaktim yok” dediklerini sık sık duyarsınız ve sonra gecenin geri kalanını boş boş dolaşarak geçirdiklerini görürsünüz. Gününüzü planlayın, önemli görevleri yerine getirirken eğlenmek için yeterli zamanınız var.
 
6.Küçük başlayın. Genellikle disiplinden yoksun olduğunuzda, her şeyi aynı anda yapmanız gerektiğini düşünürsünüz. Görevleri yönetilebilir parçalara ayırmayı öğrenin. Daha fazlasını yaptığınızı göreceksiniz ve ne kadar daha keyifli olduğuna hoş bir şekilde şaşıracaksınız.
 
7. Kendinize iyi bakın Güçlü zihinsel ve fiziksel sağlık,öz disiplin eksikliğini yok etme savaşınızda size yardımcı olacaktır. İyi yemek yeyin ve düzenli olarak egzersiz yapın,olumlu bir kendi kendine konuşma süreci geliştirin. Hareket, zihninizi temizlemeye yardımcı olacaktır.
 
8. Kendinizi sorumlu tutun. Her zaman arkadaşlarınızdan veya ailenizden sizi sorumlu tutmalarını isteyebilirsiniz ama onlar orada olmadığında ne olur? Öz sorumluluk geliştirmek, kontrolü size verir. Tetikleyicilerinizi tanımlayabilir ve bunlara göre davranabilirsiniz.
 
9. Tutarlılık anahtardır. Bakın, planlandığı gibi çalışmayan günler olacak ama bunun genel planınızı mahvetmesine izin vermeyin. Oyuna geri dönün ve zaferi eve getirin.

© Craig Hart 2021 - 2024